KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Emaljmålning 8681385
nr 868 1385
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Emaljmålning, Acke Oldenburg (1923-2005), 76 x 61, signerad a tergo
Kondition: slitage, skador
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 januari 2014
kl 18:35:23
3/1 15:44:03
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg